Çalışma Saatlerimiz (Pazartesi - Cuma) - 09:00 / 18:00 (Cumartesi) 10:00 - 17:00
Telefon & Fax +90 422 213 00 00
E-Posta tuna@tunagida.com.tr

UNO Ekmek

UNMAŞ A.Ş., 1990 yılında un ve buğday sektörünün lider kuruluşu Doruk Grubu tarafından kuruldu. Başlattığı her girişimde standartları daima daha yükseğe çekmek misyonu ile hareket eden UNMAŞ A.Ş., 1991’de üretime geçti. Ekmek sektörüne evrensel standartlarda üretim anlayışı getirerek, ekmek üretimine yepyeni bir boyut kazandıran UNMAŞ A.Ş., UNO markasıyla Türk insanını ambalajlı ekmekle tanıştırarak, un ve unlu mamüller sektöründe bir ilki gerçekleştirdi.

Kuruluşundan itibaren unlu mamuller sektörünün tartışmasız liderliğini üstlenen UNMAŞ, kısa zamanda ekmek sektöründe yeni bir kategori yaratarak, UNO markası altında yürüttüğü kampanyalar ve “Ekmeğinizi elletmeyin” sloganıyla, Türkiye’nin en çok tanınan ekmek markası oldu.

UNO, unlu mamuller sektöründe Türkiye’nin marka bilinirliği en yüksek aktörü olarak, 24 yıldan bu yana çevre bilincine sahip, teknolojiye ve insana yatırım yapan, müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan, değer yaratan bir şirket olmayı amaçlamıştır. UNMAŞ A.Ş., UNO markasıyla ekmekten sandviçe, kurabiyeden çöreğe, donuk ürünlerden yarı donuk ürünlere, farklı zevklere ve beğenilere seslenen, farklı lezzetlerde çok çeşitte ambalajlı ürün sunmaktadır.

UNO markalı ürünlerin kalite yolculuğu tarlada başlar. UNMAŞ, Doruk Grubu bünyesinde faaliyet gösteren un üretim tesisleri ile, en kaliteli ekmeklik unu elde edeceği buğdayı üretmek için çiftçinin tohum seçiminden, buğdayın kendi değirmenlerinde öğütülmesi, işlenmesi, ekmek ve unlu mamüller imalatı ile tüketiciye ulaştırılmasına kadar her aşamada etkin rol oynamaktadır.

UNMAŞ A.Ş., 25 yıldan bu yana sofralarımızın nimeti ekmeğin, dengeli beslenmede hak ettiği yeri alabilmesi ve Türk insanın sağlıklı beslenmesinde “doğru ekmek” tüketmesi için , tüm ürünlerinde buğdayın en iyi halini kullanmayı kendine ilke edinmiştir.

UNMAŞ A.Ş., Tübitak, Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği ile ARGE konusunda ortak çalışmalarda bulunmaktadır.

Türkiye’nin 81 iline ulaşan UNO markalı ürünler, üretimden dağıtıma sağlık ve kaliteye gösterilen özen ile evrensel standartlarda üretim teknolojileri kullanılarak üretilmektedir. UNMAŞ A.Ş., İstanbul Yukarı Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde 26.797 metrekare, Ankara Akyurt ilçesinde 18.690 metrakare ve Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 15.800 metrekarelik alan üzerine kurulu üç fabrikada dünya standartlarında üretim yapmaktadır. Tüm UNO ürünleri, BRC ve Helal Gıda Kalite Standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

www.uno.com.tr